• Ślubowanie Pierwszej Klasy

• W piątek 20.10.2023 roku odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszej klasy w szkole podstawowej w Chlebowie. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz rodziców

Ślubowanie pierwszej klasy było nie tylko ważnym momentem w życiu uczniów, ale także całej społeczności szkolnej. To wydarzenie pokazało, jak ważne jest wspieranie najmłodszych w ich pierwszych krokach w szkole, jak dużo radości i dumy przynosi nam ich rozwój i sukcesy.

Dzieci z dumą zaprezentowały przygotowany wraz z wychowawcą klasy Panią Elżbietą Jaros występ artystyczny. Nasze maluchy mimo stresu, który im towarzyszył poradziły sobie wspaniale

Następnie przyszedł czas na ślubowanie. Uczniowie z uśmiechem na twarzach złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor każde dziecko mianowała oficjalnie „uczniem 1 klasy”.

Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólne świętowanie czyli słodki poczęstunek dla wszystkich gości

• Mistrzostwa Powiatu Krośnieńskiego w Tenisie Stołowym2023

• W dniu 19.10.2023 r. odbywały się Mistrzostwa Powiatu Krośnieńskiego w Tenisie Stołowym. Naszym reprezentantom udało się zdobyć wysokie miejsca, w każdej grupie wiekowej nasza szkoła zdobyła wicemistrzostwo powiatu.

IGRZYSKA DZIECI

Dziewczęta:

Inez Ciszewska & Laura Knozowska - II MIEJSCE

Chłopcy:

Igor Partocki & Hubert Rogalski - II MIEJSCE

IGRZYSKA MŁODZIEŻY

Dziewczęta:

Wiktoria Stefan & Karolina Todynek - II MIEJSCE

Chłopcy:

Filip Grabowski & Dawid Malinowski - II MIEJSCE

• Dzień Edukacji Narodowej 2023

• W dniu 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

W części oficjalnej Dyrektor szkoły p. Lilianna Dobiegała powitała wszystkich zgromadzonych nauczycieli i złożyła im serdeczne życzenia.

W drugiej części uroczystości każdy uczeń mógł wysłuchać krótkiej prezentacji o życiu szkolnym naszych Nauczycieli oraz Dyrekcji.

Punkt te wzbudził wiele refleksji oraz pozwolił uczniom poznać kilka ciekawostek szkolnych z życia naszych wychowawców.

Finał uroczystości stanowił konkurs, pt. "Rozpoznaj pracownika szkoły", który polegał na rozpoznaniu nauczycieli i pracowników szkolnych na podstawie zdjęć z dzieciństwa.

• Wycieczka do Wrocławia

• W dniu 28-29 września odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której udział wzięła klasa VI i VIII. Podróż miała miejsce w ramach programu Poznaj Polskę.

Punkty zwiedzane w ramach wsparcia z programu:

- ZOO Wrocławia

- Kolejkowo

- Hydropolis

- Stary Rynek

- Ogród Botaniczny

Wycieczka była bardzo udana a dwudniowy pobyt pozwolił wzmocnić koleżeńskie więzi pomiędzy uczniami.

Wszyscy uczestnicy wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

• Wycieczka do Gdańska

• W dniach 20-22 września 2023 r. uczniowie z klasy V,VI oraz VII przebywali wraz z wychowawcami na wycieczce w Gdańsku. Wyjazd odbył się za sprawą przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Wyjazd obejmował następujące atrakcje:

-  MUZEUM NARODOWE  – m.in. obraz Memlinga „Sąd ostateczny”.

-  STARE MIASTO – zabytkowe kamienice, ratusz, charakterystyczny układ ulic,

-  KOŚCIÓŁ MARIACKI, DŁUGI TARG, POMNIK NEPTUNA, ŻURAW.

-  Muzeum II wojny.

Rejs statkiem na Westerplatte.

WESTERPLATTE – muzeum poświęcone obronie 1939 roku.

Poczta Polska i pomnik upamiętniający bohaterską obronę pocztowców we wrześniu 1939 roku.

Zapalenie zniczy na grobie DANUTY SIEDZIKÓWNY „INKI”- PATRONKI SZKOŁY.

STOCZNIA GDAŃSKA - Pomnik Stoczniowców, sala BHP.

SOŁDEK - zwiedzanie statku.

• BŁOGOSŁAWIENI I SPRAWIEDLIWI – JÓZEF I WIKTORIA ULMOWIE

• 11 września 2023 roku nauczycielka historii Anna Płetenicka przybliżyła uczniom naszej szkoły sylwetki nowych błogosławionych oraz okoliczności ich śmierci.

Józef i Wiktoria Ulmowie z podkarpackiej wsi Markowa wraz z siódemką dzieci (w tym jednym nienarodzonym) zginęli w 1944 roku z rąk niemieckich żandarmów za ukrywanie żydowskich sąsiadów.

W 1995 r. zostali uhonorowani pośmiertnie tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W 2010 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył ich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Za odwagę, poświęcenie dla bliźniego i niezachwianą wiarę 10 września 2023 roku  rodzina została beatyfikowana. Rodzina Ulmów stała się symbolem postawy tych Polaków, którzy zginęli z rąk Niemców za niesienie w czasie okupacji pomocy Żydom.