• Pierwszy Dzień Wiosny!

• Nareszcie nadeszła wiosna!

W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych.

Popularnym zwyczajem w tym dniu jest topienie Marzanny, czego również w naszej szkole nie zabrakło.

"Topienie Marzanny to jeden z niewielu starosłowiańskich obrzędów. Gdy po jesieni obumierała natura, wierzono, że to przez Marzannę – stąd utożsamianie jej z zimą. Śmierć Marzanny zgodnie z ludowymi wierzeniami oznaczała budzenie się przyrody do życia, a więc początek wiosny."

•  WYNIKI KONKURSÓW W DNIU PATRONKI SZKOŁY
          • WYNIKI KONKURSÓW W DNIU PATRONKI SZKOŁY

• Konkurs wiedzy o "Ince"

• klasy 4-6:

1. Inez Ciszewska

2. Wiktoria Stefan

3. Amelia Hasała

Jeszcze raz gratulujemy naszym zdolnym uczniom!

• DZIEŃ PATRONKI SZKOŁY

• 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dla naszej szkoły jest dniem szczególnie ważnym, ponieważ możemy uczcić pamięć patronki szkoły Danuty „Inki” Siedzikówny. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęto mszą świętą w intencji Danuty Siedzikówny i Żołnierzy Wyklętych. Po powrocie odśpiewano hymn i złożono znicze pod rzeźbą „Inki”, po czym reprezentanci klas złożyli kwiaty pod obrazem Danusi. W dalszej części programu odbyła się prezentacja filmiku dotyczącego patronki, który przygotowała „V” klasa i wychowawca. Kolejne punkty planu obchodów Święta Patronki pozwoliły odznaczyć się uczniom wszystkich klas, ponieważ miał miejsce konkurs plakatów i życiorysów oraz konkurs recytatorski. Końcowy etap pozwolił chętnym uczniom wykazać się w Ogólnopolskim Biegu szkół z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 1963m. W biegu chętnie wystartowali uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcą klasy „V” - Joanną Karbowiak. Dzień zakończono konkursem wiedzy o „Ince” i Żołnierzach Wyklętych”.